W 2021 Lady Pank świętuje 40-lecie swojej działalności. Pomimo upływu lat, grupa przez te wszystkie lata utrzymuje bardzo wysoką formę. Wiosną ukazała się nowa płyta zespołu pt. „LP40”, a teraz panowie ruszają w trasę koncertową po całej Polsce. Jaki jest przepis na sukces i długowieczność zespołu? Tego dowiecie się z artykułu.

Każdy z nas przynajmniej raz w życiu miał okazję zatańczyć piosenki Lady Pank. Legendarny zespół rockowy już na początku drogi stał się sławny. Debiutancki krążek Lady Pank zawierał topową listę największych hitów zespołu. Tylko niektóre z nich to „Mniej niż zero”, „Kryzysowa narzeczona”, „Zamki z piasku” czy „Vademecum skauta”. Po czterdziestu latach zespół z Janem Borysewiczem na czele wciąż ewoluuje i szuka nowych brzmień. Wydana z okazji jubileuszu płyta „LP40” to zupełnie nowe aranżacje zachowujące ducha zespołu.

Jan Borysewicz to prawdziwy lider zespołu Lady Pank

W wywiadzie udzielonym z udziałem przez Jana Borysewicza dla magazynu CGM, muzyk podkreślał jak ważna dla długowieczności zespołu jest konieczność ustanowienia hierarchii. Każda grupa potrzebuje lidera, który obierze kierunek i weźmie odpowiedzialność za całokształt działalności.

„W zespole, który ma być wielkim zespołem, musi być lider. Musi być jeden człowiek, który wie dokładnie jaka jest droga zespołu.”

– Jan Borysewicz w wywiadzie dla CGM

Jako kompozytor i gitarzysta prowadzący, Borysewicz pisze szkice utworów, nad którymi pracuje potem z resztą zespołu. Przez ostatnie kilka lat muzyk zbierał utwory do nowej płyty „LP 40”. Koncepcje kształtowały się na próbach z zespołem, których dzięki lockdownowi nie zabrakło.

Dwie twarze zespołu Lady Pank: nowa płyta i koncerty

Jan Borysewicz bardzo wyraźnie rozróżnia granie na żywo i w studio. Nagrania na płycie są uproszczone i krótsze, aby podczas koncertów rozwijać je w zależności od energii na scenie. To klasyczne tematy, które w spotkaniu z publicznością muzycy interpretują stosownie do sytuacji.

„Ja na każdym koncercie widzę jakiego utworu mi brakuje. Te momenty z koncertów zostają mi w głowie. Wtedy wiem jaki numer jest mi potrzebny do koncertu”

Jan Borysewicz w wywiadzie dla magazynu CGM

„LP40” jest podsumowaniem doświadczeń scenicznych zespołu. Idealnie wyważonym materiałem muzycznym do koncertów na żywo z publicznością. Czy materiał wywoła spodziewaną reakcję? O tym można się przekonać latem i jesienią, kiedy zespół będzie koncertować w całej Polsce na trasie „LP40”.

Lady Pank – „Drzewa” na 40-lecie

Jednym z singli promujących płytę „LP 40” jest utwór „Drzewa”. Oficjalna premiera piosenki zbiegła się z wypuszczeniem klipu, które mają wspólny przekaz. Zespół Lady Pank porusza w niej ważny temat depresji wśród Polaków, która zintensyfikowała się podczas trwania pandemii.

Lady Pank „Drzewa”

„Jak te drzewa wichrem poszarpane

Tak nasze życie się chwieje cały czas

Jak te drzewa burzą połamane

Mojego serca ciągle słyszę trzask”

Powyższy fragment to powracający w utworze refren w wykonaniu Janusza Panasewicza. Utwór podkreśla chwiejność i nieuchronność przytrafiających nam się spraw w życiu.

Na szczęście u Jana Borysewicza i reszty zespołu Lady Pank dzieje się bardzo dobrze. Muzycy są bardzo aktywni na social mediach i na bieżąco komunikują się z nowym pokoleniem fanów.

https://www.instagram.com/p/CH75OaKHyqR/

Jan Borysewicz na Instagramie

Z okazji 40-lecia chcielibyśmy życzyć Lady Pank przede wszystkich kolejnych 40 lat na scenie, i nieustannej pasji do grania. Niech zagrają jeszcze wiele koncertów w zdrowiu. Najbliższe koncerty Lady Pank już wkrótce!