po pandemicznej przerwie Kasia Kowalska wróciła do koncertowania ze zdwojoną siłą. Jesień 2022 przyniesie nie lada gratkę dla fanów Kasi Kowalskiej. Piosenkarka wyruszy wtedy w wyjątkową trasę MTV Unplugged.

Kasia Kowalska – niepokorna i zbuntowana

Jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych, popularnych i utytułowanych polskich piosenkarek. Muzyczna kariera Kasi Kowalskiej, która poza śpiewaniem zajmuje się także pisaniem tekstów i komponowaniem, trwa już ponad 25 lat. Przez ten czas wokalistka nagrała cały szereg przebojów, którymi na stałe podbiła serca rzeszy wiernych fanów. „Prowadź mnie”, „Antidotum”, „Pieprz i sól”, „To co dobre” czy „Spowiedź” to piosenki, które zna praktycznie cała Polska. Nie bez przyczyny Kasia Kowalska sprzedała łącznie ponad milion płyt i zdobyła wiele prestiżowych nagród muzycznych (Fryderyki, Superjedynki, MTV Music Awards czy Bursztynowy Słowik i Słowik Publiczności Sopot Festival).

Kasia, choć swoje pierwsze muzyczne kroki stawiała w kościelnym chórze i na konkursach piosenki harcerskiej, to już jako nastolatka była niepokorną i zbuntowaną dziewczyną. Wystarczy wspomnieć jej wyjazd wbrew woli rodziców na festiwal w Jarocinie z ogoloną na łyso, niczym Sinead O’Connor, głową. W rodzinnym Sulejówku taki wizerunek musiał budzić niemałą sensację. Wizyta na kultowym jarocińskim festiwalu rockowym widocznie mocno wpłynęła na Kasię, bo już rok po tym wydarzeniu nagrała swoją pierwszą płytę, czyli „Gemini”.

Być może właśnie dzięki zadziornemu charakterowi i uporowi kariera wokalistki szybko zaczęła nabierać tempa. Jeszcze w latach 90. artystka zyskała status ikony polskiej muzyki. Łącznie do tej pory Kasia nagrała 9 albumów studyjnych, 3 koncertowe i około 50 singli – utrzymanych głównie w gatunku rocka i pop-rocka. Każda kolejna płyta i trasa koncertowa to jednak dla piosenkarki twórczy rozwój i zaskakiwanie czymś nowym. Tej jesieni dla swoich fanów Kasia przygotowała dwa szczególne prezenty: The Best Of i MTV Unplugged. Czego możemy spodziewać się podczas jesiennych koncertów Kowalskiej?

The Best Of Kasia Kowalska

Wpracowany przez prawie 30 lat dorobek artystyczny, jaki posiada Kasia Kowalska musi zachęcać do pewnych podsumowań. Właśnie jako takie podsumowanie dotychczasowej drogi twórczej należy potraktować trasę koncertową The Best Of, na której z pewnością usłyszymy największe hity wokalistki.

Co jeszcze usłyszymy na koncertach Kasia Kowalska – The Best Of? Obok swoich starszych, doskonale wszystkim znanych piosenek artystka zaśpiewa także materiał z najnowszej studyjnej płyty. Album z 2018 roku zawiera takie piosenki, jak „Alannah (tak niewiele chcę)”, „Dla Taty” czy „Aya”, która nadała tytuł całemu krążkowi. I choć płyta nie jest rewolucyjnie odmienna od wcześniejszej twórczości Kowalskiej, to artystka pokazuje się na niej z nieco innej, bardziej optymistycznej i pogodnej strony. Warto też zwrócić uwagę, że Kasia czaruje fanów nie tylko dźwiękiem, ale i obrazem. Interesującym dodatkiem do piosenek „Aya” i „Alannah” są malownicze teledyski nakręcone odpowiednio w Stanach Zjednoczonych i we Włoszech.

MTV Unplugged, czyli Kowalska akustycznie

Prawdziwy artysta nieustannie poszukuje nowych środków wyrazu. Dlatego też Kasia Kowalska z okazji 25-lecia swojej pracy twórczej zaproponowała fanom doskonale już znane przeboje w odmienionych, akustycznych aranżacjach, niepozbawionych jednak charakterystycznego dla tej wokalistki „pazura”. Na koncertach z cyklu MTV Unplugged wokalistka zaśpiewa swoje najpopularniejsze piosenki, jak „Antidotum” czy „Pieprz i sól”, w nowej odsłonie. Brzmienie największych hitów Kasi zostało odświeżone aranżami z wykorzystaniem fortepianu i instrumentów dętych.

Trasa ma swój początek jeszcze w 2019 roku, kiedy to Kowalska świętowała swoje artystyczne ćwierćwiecze. Na jubileuszowym koncercie MTV Unplugged w gdańskim Teatrze Szekspirowskim, wokalistce towarzyszyli Edyta Bartosiewicz i Stanisław Soyka.

 Niestety, potem trasa została przerwana przez pandemię i lockdown. Na szczęście dziś Kasia może powrócić do swojego żywiołu, czyli energetycznych koncertów i spotkań na żywo ze swoimi fanami. W trakcie trasy MTV Unplugged usłyszymy m.in. piosenki z płyt „Gemini”, „Pełna obaw”, „Antidotum”, „Samotna w wielkim mieście” i „Aya”.

Jesień 2022 zapowiada się dla piosenkarki i jej fanów wyjątkowo owocnie. Sprawdźcie, gdzie odbędą się koncerty Kasia Kowalska – MTV Unplugged.